zpět

Ještě máte doma stolní PC? Prodejte ho dokud je čas!

 

Netbooky, notebooky, ultrabooky, tablety, iPody, iPady, Android televize prostě cokoliv co se přenáší je IN...

 

computer-kill-flanders.pngDesktop PC upadají, dokazuje to i jejich cena, aspoň podle velkoskladu a sestav co připravuju na kancelářské použití, jde to dolů, zajímavé ceny jsou ovšem na alza.cz kde ale jsou ty konfigurace trochu předimenzované, 16GB RAM DDR3 nepotřebujeme ani na download serveru, který do ramky cachuje 1TB dat souborů. No proti gustu....

Další věcí je že když se objevili tablety okolo ceny 2 000 Kč začal trh bláznit, tablety se prodávají u nás s 300% nárustem, ten kdo ještě nemá tablet tak si ho brzy koupí, takto odhadují analytici Český trh, aspoň podle časopisu co nám chodí z velkoskladu a podle různých webů, dokonce podíváme-li se na Google Trends tak jsme ještě slabý odvar oproti např. Indie, kde má-li Indie index 100 tak v ČR je index hledanosti 36, což je zatím jen čtvrtina, nicméně porovnávat se s Indií není asi úplně vyhovující. Jisté ale je že čísla porostou.

Stolní počítače se tak hodí spíše ještě v kanceláři, kde je cena/výkon na dobré úrovni a výměna náhradních dílů je levná a okamžitá, tedy pokud jsou ještě věci skladem a není technologie už prošlá.

Další řadu budou tvořit pařmeni, protože prostě noťasy nesplní konfiguraci kterou potřebujou, jako např. výše uvedených 16GB RAM na sestavě z alza.cz.

Vidím to tedy tak že pokud běžnému uživateli odejde desktop počítač, tlak reklamy ho donutí koupit si notebook, protože je prostě lepší, menší, přenosný a s nižší spotřebou.

Další skupinka už si koupí tablet, protože to stačí, a je to fakt, sám jsem to zpozoroval, no a zbytek má přece chytré telefony, kam se hrabe velý, neskladný stolní PC.

Video co připravil Intel hovoří za vše (5 způsobů jak se zbavit PC):


30.05.2013

 

 

  © PS Media s.r.o.  -  © Radek Szurman